חיפוש אחר עבודה הוא לא תהליך פשוט עבור שכירים. ישראל היא מדינה מפותחת, ובהרבה תחומים יש תחרות על המשרות היוקרתיות שכל אחד חולם להתקבל אליהם. כדי להתקבל לעבודה שאתה רוצה לא מספיק רק התואר / תעודת הבגרות שלך. מעסיקים רוצים לראות תוצאות מוכחות, את הנסיון שלך בשטח. בדיוק בשביל זה המציאו את מסמך הקו"ח. קורות החיים הם כרטיס הכניסה שלך לראיונות עבודה במקומות הנחשבים ביותר וממתגים את עצמך בצורה הטובה ביותר.

אבל יש בעיה קטנה..

אתה לא מיוחד. יש עוד הרבה מתחרים על המשרות שאתה רוצה לשים עליהן יד. אותה השכלה, אותו תואר שעשו באוניברסיטה ובמקרה, מסלול העבודה וההתמחות שלהם די זהה לשלך. הדרך המסורתית להתקבל לעבודה היא לשלוח קורות חיים וכולם עושים את זה. אז איך תייחד את עצמך ותתעלה על כל שאר המתחרים? איך תוכל להתקבל לעבודה שתמיד חלמת עליה?

עכשיו אנחנו הולכים לתאר לך, צעד אחר צעד איך הופכים את ההשכלה, הכשרונות והיכולות שלך למסמך מרוכז שיביא לידי ביטוי את ה"אני" שלך בצורה הטובה ביותר.

דגשים בכתיבת הקו"ח

מבנה קורות חיים אטרקטיבי יכלול מעבר לפרטים הבסיסיים (פרטים אישיים, השכלה, כישורים, שירות צבאי וכו') גם את הנתונים הבאים:

  • מידע ייחודי על הכישורים שלך – ציינת בגוף המסמך את הכישורים שלך. מעולה. עכשיו כדי לתת רושם חיובי יותר על כישורים ספציפיים, עליך להביא דוגמאות לשימוש בכישורים הללו בחיי היום-יום, או איך נעזרת בהם פעם. כדי שהמעסיק ישים לב לכישורים המיוחדים שלך, עליך להבליט אותם.
  • הצלחות / הישגים – במידה ועבדת בעבר בחברה והצלחת להשיג בה תוצאות כמו עלייה במספר לקוחות החברה, ייעול תהליך הניהול, שיפור תנאי העובדים בחברה וכדו', אל תתבייש לספר עליהן ולהציג אותן בקצרה בקורות חיים. אלו יוסיפו לרושם החיובי הראשוני של המעסיק.
  • המלצות ממעסיקים – גם כאן, אם עבדת לפני כן בחברה מסוימת, תוכל לפנות למעסיק שלך לבקשת המלצה. המלצה מאדם בדרגה גבוהה בחברה, משדרת על מקצועיות המועמד ובכך שהמעסיקים היו מרוצים מעבודתו. תוכל לשלב גם המלצות מקולגות, ספקים ושותפים לדרך.
  • מטרות עתידיות – מה המטרה שלך בכניסה לחברה? בכתיבת הקו"ח התייחס לתפקיד שאתה רוצה להיכנס אליו ופרט בקצרה מדוע בחרת להגיש מועמדות. תציג את היתרונות שלך ובאילו נושאים תוכל לשפר את החברה ולעזור לה לצמוח.

 

 

התמקד במטרת הקו"ח

כדי לוודא שמסמך קורות החיים נכתב בצורה טובה ובהירה מספיק עבור המעסיק, התמקד במטרה של המסמך ומה הוא אמור לעשות:

  • לאיזה תפקיד אתה מגיש אותו?
  • מהן דרישות הקבלה של המעסיק?
  • מה מבנה קו”ח מתאים למשרה?

נסה לברר מה נדרש ממך כדי להתקבל למשרה, ואז יהיה יותר קל לכוון ולהציג את הכישורים שלך והפרטים שלך בצורה כזו שהקו"ח יעמוד בכל הדרישות.

בהצלחה!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments