דרכון ירוק

אין צורך להרחיב כדי להבין שהתקופה הנוכחית היא תקופה מאוד מבלבלת. כדי לחזור כמה שיותר מהר לשגרה עלינו לעבור (או שלא) חיסונים אשר יעניקו לנו דרכון ירוק.
אך מה בנוגע למחלימים מהקורונה? מה בנוגע לשכבות הגיל הצעירות? תו ירוק, תעודת התחסנות ותעודת החלמה כנראה יהיו מונחים שילוו אותנו בשנים הקרובות, הגיע הזמן שתכירו אותם.

 

מהו תו ירוק?

תו ירוק הינו גם דרכון ירוק אשר מוענק לכל מי שעבר את החיסון השני לקורונה (לאחר שבעה ימים תהיו זכאים לקבל את התו) או החלים מקורונה.
התו הירוק למעשה מהווה אישור כניסה למקומות מסוימים אשר עובדים מול נוהל התו הירוק, מקומות סגורים בדרך כלל. בנוסף, ילדים עד גיל שנה גם הם זכאים להיכנס למקומות הפועלים על פי הנחיות התו הירוק.
נכון להיום תוקפו של התו הירוק הינו לחצי שנה משבוע לאחר קבלת מנת החיסון השנייה.

 

כמו כן, ילדים מתחת לגיל 16 אינם נכללים באוכלוסייה הזכאית לקבל חיסון נכון להיום. עם זאת, ילדים מתחת לגיל 16 אשר החלימו מנגיף הקורונה זכאים לתו ירוק.
הנפקת התו הירוק הינו על ידי משרד הבריאות, 7 ימים לאחר קבלת החיסון השני תוכלו לקבל את האישור דרך האתר של משרד הבריאות או דרך מוקד טלפוני של משרד הבריאות 5400*. 

בעלי טלפון כשר יכולים להנפיק את התעודה במענה קולי, בטלפון 02-5082000
נדרשים מספר פרטים מזהים ולאחר מכן תקבלו את הכל בפקס תוך מספר שעות.

 

מהי תעודת החלמה?

תעודת החלמה הינו תעודה אליה אתם זכאים תחת התנאים הבאים:

  1. לאחר 10 ימים לפחות לאחר קבלת תשובה חיובית או חיובית גבולית מבדיקה ראשונה שנעשתה לקורונה, ולאחר שהוגדרתם כחולים מאומתים תוך פחות מ-7 ימים.
  2. כאשר אתם חיובים ושלושת הימים האחרונים לא היו לכם תסמינים של חום (38 מעלות או יותר), שיעול או תסמין נשימתי אחר, הקאות או שלשולים. 

 

נכון להיום ישנו תאריך אחיד עבור כל המחלימים (זהו למעשה התוקף של התו הירוק המוענק למחלימים), התאריך הוא עד 30.06.21.
ייתכן ויערכו שינויים בכדי לדייק את תוקף התאריך, לאחר סיום תוקפו של התו הירוק גם המחלימים יהיו חייבים לעבור חיסון על מנת להיות זכאים לתו ירוק.
הנפקת התו הירוק למחלימים היא דרך אתר משרד הבריאות.
חשוב להדגיש כי גם אלו שלא נמצאים תחת הגיל הזכאי לעבור חיסון נכון להיום עדיין זכאים לקבלת תו ירוק לפי תנאי ההחלמה.

 

מהי תעודת התחסנות?

הזכאים לתעודת התחסנות הם אלו שעברו חיסון שני לקורונה דרך המוסדות המוכרים. תוקף תעודת ההתחסנות הוא לפי התו הירוק, חצי שנה כשבוע לאחר קבלת החיסון השני.
כמובן שמדובר על תעודה אישית עם הפרטים האישיים שלכם, לא ניתן להעבירה מאדם לאדם. עליכם להראות פרטים מזהים כאשר אתם מציגים את תעודת ההתחסנות. 

 

מה ההבדל בין תעודת התחסנות לבין תעודת מחלים?

מבחינת הזכאות שלכם להיכנס למקומות ספציפיים, בשני המקרים הינכם בעלי אותה זכאות. ההבדל היחיד שיש בין תעודת מחלים לבין תעודת התחסנות בא לידי ביטוי בתוקף התו הירוק.
נכון להיות, מחלימים עדיין אינם זכאים לעבור את החיסון, אך בבוא העת כנראה שיצטרכו לעבור חיסון בודד על מנת לממש את הזכאות שלהם לתו ירוק.

 

איך נדע האם אנו זכאים לחיסון?

בכדי לבחון את ההגבלות שיש לגבי מי שאינו זכאי לחיסון עליכם לגשת לאתר משרד הבריאות.
מלבד לגילאים שעדיין לא הותר להם לקבל את החיסון, ישנם עוד מקרים בהם לא תהיו זכאים לממש את הזכות לחיסון בשל בעיות רפואיות.
לדוגמא, בעלי אלרגיות מסוימות וכד' אינם זכאים לקבל את החיסון כעת. 

 

לסיכום

מקווים שהצלחנו לעשות לכם קצת סדר בתוך כל הבלאגן שנכפה עלינו עקב השנה האחרונה.
הנקודה האופטימית אליה אנו מסתכלים כעת היא החזרה לשגרה שתתרחש רק באמצעותנו, באמצעות המשמעת שלנו.
בכל מקרה בו עולה לכם שאלה תוכלו לפנות לקופת החולים שלכם למתן סיוע.

 

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mazaluzan2020@gmail.com
15/03/2021 20:59

מזל