שני הדגמים החדשים והלוהטים בשוק האנדרואיד הם גלקסי 8 וגלקסי 9. שני מכשירי הדגל מציעים את החוויה המתקדמת ביותר שיש לסמסונג להציע, במטרה להתקדם ולתת את היכולות החדשניות ביותר בכל תחום הסלולר.

אז מה ניתן למצוא כאן?

 

גלקסי 8:

עם קצוות מעוגלים טרנדיים, מצלמה מעולה ומעבד שמונה ליבות עוצמתי, זהו ללא ספק מכשיר יעיל ושווה השקעה. פיצ'רים נוספים הם קוראי טביעות אצבע ורשתית שמוכיחים את עצמם, ומצלמה מצוינת שהחושך לא מפחיד אותה.

אבל.. איך הסוללה? לא מדהימה. בשימוש סביר המכשיר יחזיק יום אבל משתמשים כבדים ייאלצו להישאר מחוברים למטען. כבר ראינו סוללות מוצלחות יותר.

המסך, כמיטב מסורת גלקסי, ברור ונעים לצפייה.

אך, כמו כל מכשיר, הוא אינו חף מחסרונות. התלונות העיקריות לגביו קשורות לשבירות שלו: מסתבר שביטוח נפילות אינו בשליטתנו, והמכשיר רגיש מדי. זהו מאפיין שעלול להפריע מאוד להרבה אנשים – הרי מכשיר סלולרי, לפני פיצ'רים מגניבים כמו ביקסבי, חייב להיות עמיד בחיי היומיום.

בנוסף, בעקבות התלונות על מיקומו של קורא טביעות האצבע, שהיה קרוב מדי למצלמה, בגלקסי 9 הוא ימוקם מתחתיה ויקל על השימוש בו.

 

בסדר, קנינו מגן מסך ומכשיר. מה הלאה?

בסך הכל, זהו מכשיר מצוין, חזק ונוח לשימוש. המחיר שלו סביר בהחלט יחסית למכשיר מוביל, והוא מהווה השקעה נאה כמכשיר שימשיך עם המשתמש לתקופה ארוכה.

 

גלקסי 9:

קודם כל, בואו נגיד שלום לפיל שבחדר: הוא יקר. מה זה יקר? הפרש של כמעט 1000 ש"ח מגלקסי 8. לא מאפיין שעובר בקלות, ובהחלט שיקול מכריע בשאלת הקנייה.

אם כך, מה מקבלים עם המכשיר?

רמקול אדיר, שמע אוזניות נפלא. סמסונג בוחרת להשאיר את מכשירי הגלקסי בעלי שקע אוזניות פיזי והמשתמשים מרוצים.

מעבר לכך כמעט ולא צריך להזכיר את המצלמה האדירה. כבר בגלקסי 8 קיבלנו מצלמה מצוינת, וגלקסי 9 לוקח אותה צעד נוסף קדימה עם שילוב של מצלמה נוספת כך שטכניקת הצילום הכפול נכנסת ותשפר את האיכות אף יותר.הזיכרון הענק והמסך שהופך כל צפייה למענגת.

גם הנפח ממשיך להתקדם עם זיכרון של עד 256 ג'יגה מובנה בניגוד ל־64 שראינו עד כה, שזו יכולת מדהימה עבור מי שיאמץ את ההרחבה שמשדרגת אותו לתפקוד של מחשב בחיבור למסך גדול.

עוד דבר הוא השיפור הקריטי מגלקסי 8: קורא טביעות האצבעות הוזז אל מתחת המצלמה במקום לידה, וכולם נשמו לרווחה: פתיחת המכשיר כבר לא דורשת גישוש עם האצבע על גבי המצלמה ולכלוך מטריד שלה בכל פעם מחדש.

 

חסרונות:

כפתור ביקסבי ממוקם מתחת לשמע, מקום לא מוצלח ומבלבל, גם למי שמשתמש בה.

משתמשים מתלוננים על התחממות יתר של המכשיר ובטרייה חלשה מדי. שוב אנחנו נתקלים בבעיית נוחות השימוש היומיומי מול הצורך בשדרוגים שונים.

עוד בעיות נפוצות הן אי יכולת להקליט שיחות, דבר בעייתי לצרכן המודרני, ואיכות שיחה לא חלקה כשבחלק מהמכשירים ישנן בעיות ניתוק.

בקיצור, קנו את המכשיר מספק מוכר ודאגו לאחריות מלאה על באגים כאלו, כדי לוודא שאם ישנם, לא תפסידו את הפונקציות העיקריות של המכשיר.

 

המעבד

בסופו של דבר ואחרי כל התוספים, המעבד הוא מה שחשוב בהחלט, וכרגיל אצל סמסונג, בשני המכשירים הוא מוכיח את עצמו. שמונה ליבות, חזק ויעיל, שמשתלב עם מערכת ההפעלה כמו שצריך ומספק מוצר ששווה את המחיר.

 

מצוין, אז מה עדיף?

הגלקסי 9 נראה כמו הגרסה שאימצה אליה השיפורים שהגלקסי 8 נזקק לו. ועכשיו נשאלת השאלה האמיתית: האם זה שווה את המחיר? ההפרש ביניהם יהיה של כמה מאות שקלים בתור התחלה, לא הפרש קטן בכלל ולא נגיש לכיסים רבים.

כאן כל משתמש יצטרך לראות אם השקעה במכשיר העדכני ביותר, עם מצלמה יוצאת דופן, שווה את המחיר.האם המחיר מרתיע משתמשים? לא לגמרי. הרי תמיד קיימים אלו שרוצים להשקיע. אלו שלא יכולים להרשות זאת לעצמם, על כל פנים, יהנו מגלקסי 8. כאמור, היתרונות שלו רבים – גם מול גלקסי 9.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments