היום של הטסט מתקרב, מחדשים את רשיונות הרכב… לעמוד בתור שעות, לקוות שלא תהיה שום תקלה ברכב ושנעבור הכל בקלות. כולנו באים לחוצים לטסט, למה? אם תעברו על הטיפים הבאים תגיעו הרבה יותר רגועים לחידוש רישיון הרכב שלכם. 

 

  • אסור לנסוע בלי טסט – כדי לחסוך לכם לא מעט כסף רצינו להבהיר שאם שכחתם או שהיתם בחו"ל וכבר אתם מאחרים לתאריך הטסט, אתם עלולים לקבל קנס. גובה הקנס יכול להגיע לכמה מאות שקלים ועד זימון לבית משפט. תוכלו להימנע מקנסות אלו על ידי הקפאת רישיון הנהיגה כאשר אינכם משתמשים ברכב. עליכם כמובן לדעת מהי תקופת ההקפאה המשוערת. 
  • לא צריך להמתין שעות – במקום להגיע למכון הטסטים ולהתחיל להתעסק עם תשלומים, תוכלו לבצע הכל דרך אתר האינטרנט של משרד הרישוי, או דרך הדואר. כך תוכלו לפסוח על חלק התשלום המייגע שמעכב אתכם לא מעט זמן. חשוב להגיע עם אסמכתא למכון הרישוי. ניתן לשלם באינטרנט, בדואר ובטלפון.
  • טיפולים בזמן – לכל רכב יש את זמני הטיפולים שלו, חשוב מאוד לא לדלג על אף אחד מהטיפולים. עדיף "להוציא" כסף על טיפולים מאשר לצבור עוד ועוד נזק שיכול לגרום לנו להיכשל בטסט ולהתחייב בתיקון הרכב.

 

הטיפולים הם חלק משגרת האחזקה של הרכב ויש לפעול לפי הוראות היצרן.

  • תגיעו מוכנים – אתם רוצים שלא יתפסו אתכם לא מוכנים? הזמן שלכם קצוב? לעיתים בזמן טסט אתם יכול "ליפול" על דברים קטנים או גדולים, ואז אתם מחויבים לתקן את הרכב ולחזור לבדיקה נוספת. בכדי לחסוך לכם לא מעט זמן ועצבים, תוכלו להגיע לכל מוסך מורשה ולשלם עבור בדיקה לפני טסט. המחיר אינו גבוה ובהחלט שווה עבור אלו שלא רוצים לקחת סיכונים. 
  • אפוד זוהר – יש לכם אפוד זוהר בבית? כדאי שתביאו אותו אתכם ותשמרו אותו בתא המטען. אם יש דבר שהטסטרים הכי אוהבים הוא לבדוק אם יש לכם אפוד זוהר או לא. אפוד זוהר חייב להיות מוחזק ברכב שלכם על פי חוק. גם אם אין לכם זה לא סוף העולם, מדובר על הוצאה של כמה עשרות שקלים. 
  • מתי כדאי לבוא – היום העמוס ביותר במכון הרישוי הוא לרוב יהיה יום שישי, עדיף להגיע באיחור ליום עבודה וללכת באמצע שבוע מאשר להגיע בשישי. יום שישי כולם בחופש ומנצלים את זה לטובת חידוש רישיון הרכב. שימו לב עד איזה שעה המכון פתוח, לא מומלץ לבוא לקראת שעות הסגירה, אלא בשעות הפתיחה שם כמות הקהל תהיה קטנה יותר.
  • מסמכים – לא לשכוח להביא אתכם את כל המסמכים של הרכב, רישיון נהיגה, אסמכתא, תעודת זהות וכו'… למכון הרישוי אתם חייבים להגיע עם כל המסמכים המקוריים כדי להתחיל את תהליך הבדיקה. אם שכחתם, תצטרכו לחזור הביתה. 

 

כמה זמן מותר לנסוע ללא טסט?

אל תקחו סיכונים, אסור לנסוע בלי טסט אלא אם כן קיבלתם אישור זמני ממשרד הרישוי ("אישור תנועה זמני"). אם הגשתם בקשה לאישור תנועה זמני, תזכו לקבל אישור ל 48 שעות בלבד. נסיעה זו היא אך ורק לצורך תיקון הרכב או כדי לנסוע למכון הרישוי לבצע חידוש רישיון רכב. כמובן, האישור הזה הוא לא בחינם ועליו תצטרכו לשלם סכום פעוט. 

ניתן להוציא עד שלושה אישורי תנועה זמניים.

 

רכבים חדשים לא משלמים

אם אתם בעלי רכב חדש אתם זכאים לפטור מחידוש רישיון הרכב לשלוש שנים. היתרון הזה חוסך לכם לא מעט שקלים, טסט עבור רכב עולה כ 1,000 שקלים. אם זאת, חשוב לא לשכוח לטפל ברכב לפי הוראות היצרן, גם אם זה רכב חדש.

תטפלו ברכב יפה עכשיו ותראו תוצאות בעתיד.

 

אמצעי תשלום לרישיון רכב

הכי פשוט ומוכר לכולם, ניתן לשלם באמצעות דואר ישראל.

כמו כן, ניתן לשלם באופן מקוון את אגרת רישיון הרכב באתר משרד התחבורה ותקבלו רישיון משולם לכתובת דואר האלקטרוני שלכם אותו תוכלו להדפיס באופן עצמאי.

גם ניתן לשלם ולהנפיק רישיון רכב בעמדות שירות עצמי לתשלום אגרת רישוי "רישיומט", לרשימת עמדות הרישוי לחצו כאן.

ואפשר לשלם באמצעות המוקד הטלפוני במס' טלפון: *5678, ולקבל את רישיון הרכב לדואר האלקטרוני שלכם.

 

לסיכום

כן, חידוש רישיון הרכב זה לא דבר כיף כל כך. אבל אם עושים הכל בזמן, ומגיעים מוכנים, אין שום דבר שיכול לעכב אתכם. זכרו לא לאחר את מועד הטסט, ולא לדחות אותו לימים האחרונים, אתם לא יכולים לדעת אילו תקלות יתגלו בבדיקה. מומלץ להגיע לבדיקה לפני טסט במוסך שלכם כדי לחסוך כסף וזמן, במיוחד אם הרכב שלכם הוא ישן יחסית.

הסוד הוא פשוט, לעשות מאמץ לפני הטסט ובזמן הטסט הכל יעבור חלק.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments