חיפוש עבודה הוא תהליך לא פשוט וכך יעיד כל מי שהתנסה בכך. המורכבות קיימת גם בחיפוש עבודה זמנית וגם כשמדובר במי שסיים תואר ויוצא עם הידע שצבר לשוק. אבל בסך הכל, אין מה להתייאש. קחו את תקופת החיפוש בווייב חיובי וגם תוכלו לראות שהשוק מלא מודעות דרושים לעבודה שיתאימו לכם.

 

תיאום ציפיות מול עצמכם

אם לא תדעו מה אתם רוצים למצוא, החיפוש יהיה קשה בהרבה. כך גם כשתגיעו לראיונות או לסגירת עבודה, לא תהיו בטוחים בעצמכם ותבזבזו זמן ואנרגיה, לכם ולמעסיק.

חשבו מהם הכישורים שלכם, בשילוב עם מה תרצו לעשות וממה תיהנו. שלבו זאת עם ציפיות המשכורת שלכם. שבו ובדקו, באתרי השוואות או עם מכרים, אילו משרות קיימות בתחום. אם תרצו לעבוד בעבודה זמנית שקשורה באוכל, לדוגמה, בדקו אם מלצרות תתאים לשעות שלכם או אם עבודה בחברת קייטרינג תתאים ליכולותיכם.

אם גמרתם תואר בהנדסה, בדקו מהם האפיקים שמעניינים אתכם בתחום זה. האם ישנו מקום עבודה קרוב שמתעסק בתחום ותרצו להשתלב בו? טיפ: פעמים רבות משתלם להיכנס ישירות לאתר החברה ולחפש את מודעות הדרושים לעבודה שלה.

 

קורות החיים

כעת שבו לכתיבת קורות החיים. פנו שעה שקטה וחשבו, בהתאם לציפיות שלכם, מהם הכישורים שתרצו להבליט מול משרות הדרושים לעבודה אליהן תכוונו. גם אם בהתחלה נדמה שאין מה לכתוב, אחרי מעט חשיבה תיזכרו בפרויקטים בהם השתתפתם ויעידו עליכם. בסופו של דבר מה שהמעסיק רוצה לראות בפניות הדרושים לעבודה הם אנשים בעלי פוטנציאל להצליח בעבודה. חשבו לרגע מנקודת מבטו של המעסיק; למה שווה לו "לקנות" דווקא אתכם. את התכונות האלו תכתבו.

דגש חשוב: עברו על קורות החיים עם אדם מנוסה ושלחו לעורך לשוני. קורות חיים שכתובים באופן לא קפדני משדרים זלזול וממעיטים מערככם. חבל להיפסל מראש על עניין קטן כמו זה.

 

הגשת מועמדות

התחילו לשלוח את קורות החיים. דרכים מוצלחות להגיע למשרות הן "חבר מביא חבר" ופניות ישירות לאנשי מפתח בחברה, אך השקיעו בחיפוש גם באתרי דרושים לעבודה וברשתות החברתיות. משרות יכולות להגיע מכל מקום ולכן "תירו" לכל הכיוונים. אחרי שתיכנסו לשוק תוכלו לפתח קשרים שיקדמו אתכם הלאה.

 

הראיון

זומנתם לריאיון עבודה, איזה יופי! עכשיו תצטרכו להציג את עצמכם נכון ולהבליט מדוע אתם האנשים הנכונים.

הגיעו בזמן ושדרו רצינות. דברו באופן שיבהיר שאתם יודעים במה מדובר ומסוגלים לעשות את העבודה. אם חשבתם כראוי בשלב בו הגשתם מועמדות למשרה, כנראה שאתם בעלי הכישורים המתאימים, ורק תצטרכו להפגין זאת.

אל דאגה, בסוף תגיעו למקום הנכון. השוק גמיש וכשתעבדו בחריצות יימצאו המעסיקים הנכונים.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments