דירות

קניית דירה ללא תיווך, זה אפשרי!

כל צרכן נבון שרוצה לקנות דירה, יספר לכם שתוספת התשלום לתיווך, 2% ממחיר הדירה, היא נטל כבד. המתווך מתאים למי שרוצה לחסוך כאב ראש: הוא מפרסם את הדירה, חוסך את ההתעסקות בבירוקרטיה ומאפשר להיכנס בקלות לדירה.

אבל למי שמעוניין לחסוך, קיימת גם אופציה אחרת: להשקיע מעט יותר זמן ומאמץ, ולחפש דירה ללא תיווך. יש להקפיד על כמה טיפים בסיסיים ולטפל בניירת בחכמה, אך בסופו של דבר זה ישתלם.

 

שלב ראשון: הגדרת צרכים ומחקר

החליטו באיזה מקום אתם מעוניינים לקנות את הדירה. הגדירו כמה חדרים תרצו, ואילו תוספות: מרפסת, חצר, קומת קרקע או מספר קומה אופטימלי, אביזרים מובנים, תשתיות וכן הלאה.

זה הזמן לעשות חשיבה מחודשת על הצרכים שלכם: מהו באמת מספר החדרים שאתם צריכים? האם שתי מרפסות הן דבר קריטי? אולי דווקא התפשרות על הדברים האלו תאפשר לכם להשקיע במיקום טוב יותר. בסופו של דבר הכל שאלה של איזון בין רצונות למציאות, ומומלץ לעשות הפסקה בין החיפושים ולחשוב על כך בכובד ראש.

 

שלב שני: יוצאים לטיול

אחרי שאתם יודעים מה תרצו (ובאיזה תקציב) צאו לסיור רגלי בשכונות האופציונליות. תתפלאו לראות איך פתאום תשימו לב לעשרות שלטי מרפסות שמכריזים על כך שהדירה למכירה. כך תוכלו להגיע ישירות למוכרים הרצויים. אספו את הטלפונים והתקשרו אליהם לבירור פרטים ומחירים.

שמרו את הפרטים על כל דירה בטבלת אקסל מסודרת.

הסיור הזה יגרום לכם להרגיש יותר רגועים ופתוחים למחשבה יסודית על האפשרויות.

 

שלב שלישי: חיפוש נוסף

לאחר מכן, אספו את אותם הפרטים דרך ערוצי פרסום נוספים: מודעות "דירה למכירה" בעלונים מקומיים לרוב יהיו ללא תיווך ויכוונו אתכם למוכרים הרצויים. באותו אופן, לוחות נדל"ן באינטרנט מבדילים בקטגוריות בין דירות למכירה ללא תיווך לכאלו עם תיווך. השקיעו זמן, התקשרו למוכרים רבים ואל "תידלקו" על מודעה אחת ותנטשו את השאר. ככל שהטבלה שלכם תכיל יותר אופציות, המקסום של הקנייה הסופית יהיה קל יותר.

 

שלב רביעי: ביקור בדירות

זהו השלב שאם לוקחים אותו בקלילות, הוא יכול להיות מהנה למדי. אם אספתם מספיק מידע וסיננתם את הדירות כראוי, הבתים העתידיים יהיו מוצלחים ומסקרנים. בשלב זה פשוט תסתכלו על כל פינה בבית ותשאלו את עצמכם "האם כאן הייתי רוצה לגור?" בדקו את הפינות הקטנות שלא תמיד חושבים עליהן: מיקום שקעי חשמל, זרימת מים וברזים, פתחי ניקוז, מקומות אחסון, ונגישות.

אל תמהרו לתת תשובה! חזרו לטבלה עם המידע, תעדו בה את מה שראיתם, ושבו לחשוב מה תהיה התוצאה המקסימלית מבחינתכם.

כשהחלטתם, הקפידו לבצע את המכירה עם עורך דין ולוודא שהחוזה לא משאיר מקום לעגל פינות חשובות.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments