רישיון נהיגה

אבד לכם רישיון הנהיגה? קודם כל, אין מה להמליץ, על פי חוקי משרד התחבורה אתם רשאים לנסוע ללא רישיון נהיגה עליכם כל עוד הוא בתוקף, כנ"ל לגבי תעודת הזהות. אז איך מוציאים רישיון נהיגה חדש?

לפני שמתחילים

לפני שאנחנו מתחילים, בואו נראה מה האופציות העומדות לפנינו:

  1. בעיקר עבור הדור הצעיר, אין צורך לצאת מהבית גדי לדווח ולבקש רישיון נהיגה חדש. תוכלו לבצע את התהליך דרך האינטרנט או האפליקציה.
  2. הדרך השנייה היא ללכת פיזית למשרד הרישוי הקרוב לבית שלכם ולהתחיל בתהליך שם.

בשני המקרים תחויבו באגרה על סך 27 שקלים, במידה ותחליטו לגשת פיזית אל משרד הרישוי תחויבו בעוד 27 שקלים נוספים – עלות פקיד. חשוב לציין, לא תקבלו מיד את רישיון הנהיגה המוכר לכם אלא ברישיון נהיגה זמני עד שהרישיון המקורי יישלח אליכם.

 

חשוב לציין

במקרה שאבד לכם רישיון הנהיגה, חובה עליכם לדווח מייד למשטרה. לאחר הדיווח וחידוש רישיון הנהיגה, תוך יומיים יישלח אליכם רישיון נהיגה זמני ותוך חודשיים פחות או יותר תקבלו את רישיון הנהיגה הקבוע.

 

איך נמנעים מאיבוד רישיון הנהיגה?

רישיון נהיגה הוא מזמן כבר לא רק רישיון נהיגה. רבים מאיתנו משאירים את התעודה המזהה בבית ומשתמשים ברישיון הנהיגה גם כתעודה מזהה. ניתן להשתמש ברישיון הנהיגה כמעט בכל מקום כתחליף לתעודת הזהות, בין אם מדובר על תהליכים בנקאיים, כניסה למועדונים, ביצוע פעולות אל מול מוסדות הציבור, הגשת טפסים ועוד…

הנה כמה דגשים לשמירת רישיון הנהיגה:

  • ארנק – תמיד, אבל תמיד תשמרו את רישיון הנהיגה שלכם בארנק, הרבה יותר קשה לאבד ארנק מאשר תעודה בודדת.
  • בדיקה שגרתית – קחו על עצמכם בכל פרק זמן מסוים לבדוק שהכל תקין והכל נמצא במקום. רישיון נהיגה הוא חלק מהציוד ההכרחי שלכם. 
  • מיקום – בכל ארנק יש מעין שקופית כזאת שדרכה אפשר לראות את רישיון הנהיגה מבלי להוציא אותה. מקמו את רישיון הנהיגה בתוך השקופית הזאת וכך בכל פעם שתתבקשו להציג את התעודה לא תצטרכו להוציא אותה.

 

כל אחד יכול להנפיק רישיון נהיגה?

כל מי שאבד, נגנב, הושחת או במקרה של שינוי שם בתעודת הזהות רשאי להוציא רישיון נהיגה קבוע חדש. כאשר אתם מגיעים למשרד הרישוי, זכרו להביא איתכם את כל הטפסים הנדרשים, נספחים ותעודת זהות (במידה ולא נאבדו גם הם).

 

מהו רישיון נהיגה זמני?

על אף שכבר היום, גם אם אבד לכם רישיון הנהיגה וכל עוד הוא בתוקף, אינכם עוברים כל עבירה פלילית. עם זאת, רישיון הנהיגה הוא מצרך בסיסי שחייב להיות לכל אחד בעל רישיון. במקרה בו אבד לכם רישיון הנהיגה, יהיה עליכם להוציא רישיון נהיגה זמני. פנו אל משרד הרישוי באחת הדרכים בה ציינו והנפיקו רישיון נהיגה זמני. מדובר על רישיון שתקף כמו רישיון קבוע, אך אין בו תמונה והוא מוצע כתחליף עד שתקבלו את הרישיון הקבוע. כדי לחסוך את העמידה בתורים של משרדי הרישוי, תוכלו להגיש טופס בקשה לרישיון זמני דרך אתר משרד התחבורה והרישוי.

 

רישיון נהיגה חדש 

בזכות המנגנון החדש והיעיל של משרד התחבורה, ניתן בכל עת להזמין רישיון נהיגה בדואר. תצטרכו כמו כן להוסיף תמונה עדכנית או להשתמש בתמונה שיש במערכת. אפשרות התשלום היא בכרטיס אשראי, או באמצעות חיוג אל המוקד של משרד התחבורה – 5678*, או דרך מילוי פרטי האשראי באתר. כדי להנפיק את התעודה ניתן למצוא מכונות שירות הפרוסות במשרדי הרישוי, קניונים וסניפי סופר פארם מסוימים.

 

לסיכום

לאבד רישיון נהיגה או ארנק בכלל זה דבר לא נעים בכלל. לפני שאתם מאבדים עשתונות, תנשמו עמוק, התהליך הוא לא כל כך מסובך. העדיפו תמיד לבחור את השירות האונליין מאשר לעמוד בתורים ארוכים ולשלם כפול. העלויות להנפקת רישיון הנהיגה הן לא גבוהות, קחו דברים בפרופורציה ופשוט סבלו לעצמכם הרגלי שמירה נכונים.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

5 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
תהריד
תהריד
08/02/2021 13:35

אבדיתי רשיון נהיגה מה עושים

benny
benny
15/02/2021 21:11

תודה על העזרה הוצאתי חדש מהר

מאיר גבריאל
מאיר גבריאל
22/02/2021 22:36

הי חברים, רק רציתי לעדכן אתכם אחרי שבררתי בנוגע להזמנת רישיון
לפני כמה ימים רישיון הנהיגה אבד לי התקשרתי כבר קיבלתי את הזמני הם יעשו הנפקה וישלחו לי את הקבוע בקרוב
תודה!

מיכל
מיכל
27/02/2021 19:14

אפשר קישור לאתר שדרכו אפשר להנפיק רשיון נהיגה חדש?

benny
benny
08/03/2021 0:36
Reply to  מיכל