מלא כסף נופל

משבר הקורונה לא פסח על אף עסק, חלק מהעסקים אמנם הצליחו לשמור על יציבות לאורך החודשים הקשים האלו, אך מצד שני ישנם עסקים שנפגעו קשה, בעיקר עסקים שבנויים על קהל לקוחות הולך ובא. עקב הקשיים הכלכליים שנוצרו הצהירה מדינת ישראל על מתן מענקי קורונה לשכירים ועצמאים בעל חברות.

 

האם מענקי הקורונה באמת אפקטיביים?

המטרה לשמה נוצרה האפשרות למענקי קורונה היא על מנת לחפות על תזרים המזומנים שאינו תקין בעקבות בתקופת משבר הקורונה אשר מוביל לקריסה כלכלית בסופו של דבר.
אך לא כולם זכאים למענקים אלו, ישנו אלגוריתם אשר בוחן כל מקרה לגופו. אם לומר את האמת, כל עוד אתם דיווחתם כראוי בשנים האחרונות לגבי ההכנסות שלכם, המענקים אמורים להיות מתאימים באופן מושלם למה שאתם אמורים להכניס.
אך עסקים רבים לא קיבלו את מה שמגיע להם בשל דיווח לקוי בשנים האחרונות. בכל מקרה בו אתם חשים כי החישוב לא נעשה באופן תקין תוכלו לפנות לרשות המיסים דרך רואה החשבון שלכם או דרך אתר האינטרנט.
בכל אופן חשוב לזכור שעדיף שרשות המיסים תהיה חייבת לכם כסף מאשר תהיו אתם חייבים לה.

 

מהם התנאים לקבלת המענקים?

בכדי להיות זכאים לקבל את המענק יצרה רשות המיסים בשיתוף עם מדינת ישראל תנאים אשר יבחנו האם אתם זכאים לקבל את המענק.
אלו התנאים: על מבקש ההלוואה להיות בן 20 לפחות (בשנת 2019), כאשר מדובר על עצמאי שניהל עסק או שכיר בעל שליטה בחברה פעילה יש לבחון שהחברה שילמה לאותם שכירים משכורת לפחות מאוקטובר 2019, או כאשר מדובר על עצמאי, יש לוודא כי העסק היה פעיל מתאריך הראשון לאוקטובר 2019.
סך ההכנסות בשנה הרלוונטית לא עלה על מיליון שקלים. הכנסה חודשית ממוצעת מעסק עולה על 714 ש"ח, יש לבחון האם הייתה ירידה של 25% במחזור העסקאות החל ממרץ עד יוני 2020 בהשוואה לאותם חודשים בשנת 2019. 

 

אלו הם התנאים הבסיסיים לקבלת המענקים, כמובן שיש כל מקרה לגופו ורשות המיסים תדע לבחון מקרים חריגים.
אנו ממליצים לכל שכיר בעל שליטה בחברה או עצמאי לבחון את האפשרויות העומדות לרשותו מול רואה החשבון שלו. 

 

שכירים בעלי שליטה בחברה

מי שנפל בין הכיסאות במענקים שחולקו לעצמאים וחברות היו אותם שכירים בעלי שליטה בחברה. אותם שכירים עובדים גם כשכירים אך מחזיקים בשליטה חלקית או מלאה בחברה ולפיכך מופרש כסף לכיסם בכל חודש.
כאשר הגיעה משבר הקורונה מצאו את עצמם אותם שכירים נופלים בין הכיסאות שכן הם לא זכאים לקבלת מענק לפי ההכנסה שלהם מהחברה, ולעיתים גם החל"ת היווה בעיה כיוון שההגדרה שלהם לא הייתה מסונכרנת מול רשות המיסים.
כיום, מס הכנסה הודיע על מענקים מיוחדים לשכירים בעלי שיטה.

 

תהליך הגשת הבקשה זהה לכל תהליך בקשת מענק בזמן תקופת הקורונה. תוכלו ליצור קשר עם רשות המיסים באופן טלפוני, אך סביר להניח שייקח זמן עד שיענו לכם בשל ריבוי שיחות.
לכן, היכנסו לאתר האינטרנט של רשות המיסים ומלאו את הטפסים המיועדים לשכירים בעלי שליטה בחברה, לאחר מכן שלחו את הטפסים והמתינו לתשובה.
עוד דרך לפעול מול רשות המיסים בלי לשבור את הראש היא באמצעות רואה חשבון אשר הוא יהווה מתווך לכל עניין המענקים.
אם יש לכם רואה חשבון לו אתם משלמים באופן סדיר, הגשת בקשה למענקים היא חלק מהעבודה שלו לכל דבר ועניין.

 

לסיכום

מענק קורונה לשכירים ועצמאים בעלי חברות הינו מענק לו זכאים רבים מהאנשים בישראל, זהו מענק אשר מיועד לכל עסק אשר רוצה להוציא את הראש מתחת למים מעט, או שכירים שלא היו זכאים לקבלת מענקים בפעימה הראשונה.
כל מה שעליכם לוודא הוא הזכאות שלכם, מרגע בו אתם זכאים לקבלת המענק, רשות המיסים תשלח אליכם את הכסף אליו אתם זכאים לאחר מילוי הטפסים.
מדובר על תהליך מהיר ומזורז, אך עם זאת במקרה בו קיבלתם תשלום ואינכם זכאים, סביר להניח כי רשות המיסים תגבה מכם את הכסף חזרה במוקדם או במאוחר.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments