כמה נחמד להגיע לעבודה במכוניות… לשים מוזיקה, להתרווח, לנהוג בחופשיות בשעות שאתם רוצים… מסכימים? ומה אם נזכיר שמחירי הרכבים יקרים מאוד, ועלות האחזקה של מכונית יכולה לשאוב נתח לא קטן מהמשכורת?
ודאי תסכימו שבכל זאת לרוב האנשים רצוי ומשתלם להחזיק רכב. אם כך, יש לחשוב על דרכים לאזן את הדילמה: איך לקנות ולהחזיק רכב מבלי לפשוט את הרגל.

רכבים יד שניה – פתרון ביניים מוצלח

שוק רכבי יד שניה הולך ומתפתח, ולגמרי לא במקרה. מכוניות חדשות מהניילונים הן טובות אבל לא כולם יכולים להרשות אותן לעצמם. אז למה לא לקנות רכבים יד שניה? היתרונות הם חסכון כספי משמעותי מאוד, חסכון סביבתי והשקעה צנועה יותר שמאפשרת קניית רכב גם למי שלא יכול להרשות לעצמו הוצאה חד-פעמית בסדר גודל של מאות אלפי שקלים.

מספר טיפים לקניית רכבים יד שניה:

לפני הכל, ודאו שהגדרתם את הצרכים והתקציב שלכם, ושהמוכר ממנו תקנו אמין ובעל רישיון למכירת הרכב. קחו את הרכב המוצע לנסיעת מבחן ובדקו שהוא תואם למה שאתם מחפשים. בנוסף, שימו לב לכמה נקודות חשובות:

טיפולים מיוחדים – לפני הקנייה, עיינו במפרט הרכב והתעניינו בטיפולים שעבר. האם צפויים טיפולים תקופתיים תכופים? האם כשהיה אצל הבעלים הקודמים בוצעו כל הטיפולים הנחוצים בזמן? אם לא, בדקו שאין לכך השלכות נגררות ש"תקנו" יחד עם הרכב ותיאלצו לשלם עליהן מאוחר יותר.
דלק – זהו הגורם הכספי בו תישאו באופן הכי יומיומי ודחוף. עשו סקר שוק בקרב מומחים ובאינטרנט ובדקו מהי צריכת הדלק של הדגם הרצוי מול דגמים נוספים. לפעמים שווה להשקיע מעט יותר ולא להתחרט לאחר מכן על הוצאות הדלק הגבוהות. (את אותו עיקרון, אגב, שווה ליישם לגבי ביטוח החובה ולבדוק עלויות מראש)
אחריות – בדקו האם אחריות היצרן עדיין תקפה על הרכב. כן, גם לרכבים יד שניה שאינם "זקנים" מדי האחריות בהחלט יכולה להישאר לטווח ארוך. אם תקנו בתיווך, בדקו אם ישתלם להשקיע בדגם בו כלולה אחריות יצרן, וכך תבטחו את עצמכם מול הוצאות עתידיות נלוות.

וטריק קטן: פרסום על רכבים

אפשר ליצור הכנסה גם מבעלות על רכב! כן, קראתם נכון. חשבו על זה כך: הרכב שלכם מתנייד על הכביש, ליד אלפי הולכי רגל ונהגים אחרים. למה לא להפוך אותו ללוח מודעות נייד? פרסום על רכבים הוא מצב בו כל הצדדים זוכים: המפרסם מקבל חשיפה גבוהה, אתם מקבלים שכר נאה בתמורה ל"שטח הפרסום" שהשכרתם, והלקוחות מקבלים מודעה שקשה להתעלם ממנה. בדקו את הנושא, פרסום על רכבים לחלוטין יכול להיות אפיק מקצועי מועיל עבורכם.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments